شارژ ایرانسل

فال حافظ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات
!Electronic & Technique & Computer _ 7 days a week And 24 hours a day Available
 

پنجشنبه 9 آبان 1392

تمرین طراحی و برنامه نویسی برای plc s7 قسمت دوم

کلمات کلیدی : تمرین طراحی و برنامه نویسی plc , تمرین برای simatic s7 , طراحی مدارهای فرمان با plc ,


1-برنامه ای بنویسید که در یک خط تولید ،پس از شمارش 10 محصول، موتور نوار نقاله را به مدت 5 ثانیه متوقف کند.(اتوماتیک)

2- برنامه ای که موتور پله ای را بصورت چپگرد-راستگرد درایو کند.

3-مدار ستاره-مثلث  قابل تبدیل به دستی و اتوماتیک بوسیله یك كلید گردان 2 حالته

4- مدار چشمک زن 2 هرتز به تعداد 10 بار كه با یك كلید pushbutton  استارت كار می كند

5-مداری طرح کنید که در یک موتور پله ای 4 فاز 48 استپ با زدن یک start  (از نوع push button ) موتور را 2 دور کامل بصورت راستگرد بچرخاند.

6-مداری طرح کنید که در یک موتور پله ای 4 فاز 48 استپ با زدن یک start  (از نوع push button ) موتور را نیم دور راستگرد-یک دور چپگرد کند و به همین ترتیب تا زدن استپ ادامه دهد.

7-مداری طرح کنید که در یک موتور پله ای 4 فاز 48 استپ با زدن یک start  (از نوع push button ) موتور را نیم دور بچرخاند و بایستد.
8-مداری که در یک بالابر با زدن استارت 30 ثانیه در نقطه مرگ بالا و 20 ثانیه در نقطه مرگ پایین توقف کند.با زدن كلید stop، بالابر، مسیر خود را كامل كند و در نقطه پایین بایستد.

9-مدار چراغ راهنمایی دو زمانه

10مدار چراغ راهنمایی سه زمانه

11-یك PLC   لوگو توسط یك تاكوژنراتور (مبدل دور به ولتاژ) سرعت یك موتور را اندازه می‌گیرد. این تاكو، سرعت 0 تا rpm2000 را به 0 تا 5 ولت تبدیل می‌كند. میخواهیم هرگاه سرعت موتور به بیش ازrpm  1800 رسید تغذیه موتور را قطع  كند و با كاهش سرعت بهrpm  1200 تغذیه را وصل كند.

12-در یك خط تولید، یك موتور سه فاز نوار نقاله خط را به جلو و عقب حركت می‌دهد. محصولات روی خط دو عدد لیمیت سوئیچ را تحریك می‌كنند. لیمیت سوئیچ اول محصولات را می‌شمارد پس از عبور 10 محصول، خط برای مدت 7 ثانیه متوقف می‌شود وبسته بندی می‌شوند. با رسیدن بسته به لیمیت سوئیچ دوم خط به مدت 4 ثانیه متوقف می‌شود و به همین ترتیب ...

13-مداری کنترل سطح مایع به روش کنترل باند هیسترزیس بوسیله دو لیمیت سوئیچ فلوتر
برای حذف خطای ناشی از تموج آب، بوسیله تایمر، در بازه زمانی 1 ثانیه ای، بسته یا باز ماندن کلید فلوتر را چک کنید.
اجازه برداشت از مخزن (خروجی شیر برقی) منوط به بالاتر بودن سطح آب از فلوتر پایینی است

14-مداری طرح کنید که در یک موتور پله ای 4 فاز 48 استپ با زدن یک start  (از نوع push button ) موتور را نیم دور راستگرد-یک دور چپگرد کند و به همین ترتیب تا زدن استپ ادامه دهد.

15-یك PLC   LOGO توسط یك تاكوژنراتور (مبدل دور به ولتاژ) سرعت یك موتور را اندازه می‌گیرد. این تاكو، سرعت 0 تا rpm2000 را به 0 تا 5 ولت تبدیل می‌كند. میخواهیم هرگاه سرعت موتور به بیش ازrpm  1800 رسید تغذیه موتور را قطع  كند و با كاهش سرعت بهrpm  1200 تغذیه را وصل كند.

16-مداری طرح كنید كه اگر كلید 1 زده شود، موتور پله ای یكدور راستگرد و اگر كلید 2 زده شود موتور پله ای دو دور چپگرد بچرخد

17-مداری كه یك موتور پله ای 5فاز با 6 دندانه روتور را با سرعت RPM4  دو دور بچرخاند و سپس بایستد.

18-مدار منطقی JK-flip flop  لبه ای را طرح كنید.

19-مداری طرح كنید كه با زدن یك شستی ابتدا موتور 1، پس از 5 ثانیه موتور 2، پس از 4 ثانیه موتور3 روشن شوند و بعد از 10 ثانیه موتورها با تاخیر 2 ثانیه ای از موتور3 به 1 خاموش شوند.

20-مدار چپگرد-راستگرد زماندار:با زدن استارت، موتور با تاخیر 2 ثانیه وبصورت راستگرد شروع به چرخش می كند. پس از 20 ثانیه موتور می ایستد و 5 ثانیه بعد موتور چپگرد می شود و 10 ثانیه چپگرد می چرخد سپس 5 ثانیه متوقف شود و به همین ترتیب...-كلید استپ در هر حالت مدار را قطع می كند.

21-مداری كه در روزهای شنبه، دوشنبه و پنجشنبه هر روز 3 بار یك خروجی چشمك زن 2 هرتز به تعداد 10 بار  را تولید كند.می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.